W ramach kolejnej przed-premiery Opolskiego Festiwalu Fotografii OFF w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie z Tymonem Markowskim – zdobywcą międzynarodowego tytułu Fotograf Roku w kategorii event (International Photography Awards 2016) oraz tytułu Fotoreporter Roku 2016 w konkursie polskiego Stowarzyszenia Fotoreporterów, mieszkającym i tworzącym w Bydgoszczy.

Jego książka –album Flow jest jednym z efektów pracy nad projektem o tym samym tytule. W trakcie jego realizacji autor fotograficznie rejestrował spotkania z mieszkańcami okolic rzeki Brdy, której bieg wytyczał niejako szlak artystycznych poszukiwań. Więcej o tym projekcie można przeczytać na stronie internetowej autora http://tymonmarkowski.com/.

Natomiast promowana dzisiaj foto-książka Flow intryguje nie tylko dzięki wysublimowanej grafice, ale zawiera także konceptualną zagadkę. Jest jeszcze szansa, aby ją rozwiązać w czasie wernisażu wystawy zdjęć Tymona Markowskiego, który odbędzie się w sobotę, 6 października, w Muzeum Śląska Opolskiego. Od dzisiaj również na opolskim Rynku można oglądać wystawę prac studentów Szkoły Filmowej w Łodzi pt. Subiektywnie, zrealizowaną w ramach opolskiego festiwalu.